Czy Pringles są wegańskie?

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pringles.

Czy Pringles jest wolny od okrucieństwa? Ten przewodnik zawiera wszystkie te pytania i odpowiedzi dotyczące Pringles.

Oparte na dowodach
Ten artykuł jest oparty na dowodach naukowych, napisanych przez ekspertów i sprawdzonych przez ekspertów.
Przyglądamy się obu stronom sporu i staramy się być obiektywni, bezstronni i uczciwi.

Czy Pringles są wegańskie?

Niektóre Pringles są wegańskie. Wiele dostępnych smaków zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego, ale istnieje również duży wybór, który ich nie zawiera, więc masz do wyboru opcje.

Sugerowane dla Ciebie: Czy chipsy tortilla są wegańskie?

Czy certyfikat Pringles jest wegański?

Nie. Pringles nie są certyfikowanymi weganami i obecnie nigdy nie będą. Chociaż dostępne są w wielu wegańskich smakach, wszystkie są produkowane w tej samej fabryce, co nie-wegański Pringles. Ponieważ zawsze istnieje ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego, bez względu na to, jak surowa jest fabryka, nasze ulubione chipsy w tubie nie otrzymają oficjalnego certyfikatu wegańskiego.

Czy uzyskanie certyfikatu weganizmu nie stanowi problemu?

To jest całkowicie osobista preferencja. Niektórzy weganie wolą unikać tych wielkich marek i jedzą tylko przekąski, które zostały celowo zaprojektowane jako weganki. Ponieważ zawsze istnieje możliwość zanieczyszczenia krzyżowego, ma to sens.

Sugerowane dla Ciebie: Czy skóra syntetyczna jest wegańska?

Jednak składniki wegańskiego Pringles nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, a ponieważ ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego jest bardzo małe, wielu wegan nie ma nic przeciwko temu. Musisz tylko zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze!

Jeśli zdecydujesz, że możesz wsiąść do wegańskiego pociągu Pringles, mamy dla Ciebie specjalną ucztę. Czytaj!

Które Pringles są wegańskie?

Cierpliwie cierpliwie dotarliśmy do głównej części. Jakie Pringles są wegańskie? Czytaj dalej, aby zapoznać się z każdym dostępnym smakiem. Przepisy w różnych krajach mogą się różnić, więc zawsze sprawdź dokładnie tę etykietę!

W większości przypadków chipsy są wyraźnie oznaczone jako odpowiednie dla wegan i/lub odpowiednie dla wegetarian.

Czy oryginalne Pringles są wegańskie?

tak. Oryginalny smak pozostaje najbardziej popularny, a kiedy już się go posmakuje, nietrudno zrozumieć, dlaczego. Oryginalne Pringles zawsze były wegańskie, co oznacza, że istnieje przynajmniej jeden podstawowy smak, na którym możemy polegać.

Sugerowane dla Ciebie: Czy sos sojowy jest wegański?

Czy ser Pringles jest wegański?

Nie. Jak sama nazwa może sugerować, te Pringles zawierają produkty mleczne, które nadają im dodatkowy, serowy smak. Są odpowiednie dla wegetarian.

Czy koktajl z krewetek Pringles jest wegański?

Nie. Smutno to powiedzieć, ale ten smak zawiera również produkty pochodzące z mleka, więc nie są wegańskie Pringles. Ponownie są odpowiednie dla wegetarian.

Czy tajskie słodkie chili Pringles są wegańskie?

tak. Te wspaniałe zakrzywione chipsy są wolne od zwierząt, więc możesz pękać i nie zatrzymywać się do treści żołądka.

Czy pieczony kurczak i zioła Pringles są wegańskie?

Nie. Pieczony kurczak i zioła Pringles nie są odpowiednie dla wegan. W rzeczywistości zawierają nie tylko zwykłe produkty mleczne, ale także tłuszcz z kurczaka, co oznacza, że nie są również dla wegetarian.

Sugerowane dla Ciebie: Wegański przewodnik pieczenia

Czy sól i ocet Pringles są wegańskie?

Nie. To smutne, bo uwielbiam smak soli i octu na absolutnie wszystko. Produkty mleczne są używane w tych Pringles w celu wzmocnienia ich smaku, więc te chipsy z soli i octu nie są wegańskie. Są klasyfikowane jako odpowiednie dla wegetarian.

Czy ser i cebula Pringles są wegańskie?

Nie. Nic dziwnego, ze względu na smak sera. Większość produktów o smaku serowym zawiera mleko, a zatem nie są wegańskie. Znowu te frytki są wegetariańskie.

Czy papryka Pringles jest wegańska?

tak. Wykonane tylko z tym apetycznym smakiem papryki, trudno jest się nacieszyć tymi wegańskimi Pringles.

Czy śmietana i cebula Pringles są wegańskie?

Nie. Te Pringles zawierają produkty mleczne, więc chociaż są odpowiednie dla wegetarian, nie są wegańskie.

Czy ostre i ostre Pringles są wegańskie?

tak. Jeśli poradzisz sobie z upałem, możesz odczuwać pieczenie w ustach przez cały dzień. Nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, pikantne i ostre Pringles są wegańskie.

Sugerowane dla Ciebie: Czy koktajle są dla Ciebie dobre?

Czy wędzony bekon Pringles jest wegański?

tak. Wiemy, że w nazwie jest napisane bekon, więc normalnie oznaczałoby to, że zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego. Nie tak z wędzonym boczkiem Pringles. Wszystkie aromaty pochodzą z przypraw i dymu drzewnego, co oznacza, że są wegańskie. Dowiedz się więcej o naturalnym smaku dymu.

Czy kurczak piri Pringles jest wegański?

Nie. Kurczaki Piri Pringles nie są wegańskie. Zawierają produkty mleczne. W smaku nie zawierają żadnego kurczaka, więc są odpowiednie dla wegetarian.

Czy grillowany stek Pringles jest wegański?

Nie. Znowu w grę wchodzą produkty mleczne, ale grillowany stek Pringles zawiera również wołowinę, więc nie są nawet wegetariańskie.

Czy stek Pringles jest wegański?

Nie. Te Pringles zawierają mleko, więc nie są wegańskie. Ten stek jest jednak wegetariański.

Podsumowanie: Czy Pringles są wegańskie?

Więc masz to. Przejrzeliśmy wszystkie dostępne standardowe smaki Pringles. Pringles nie są certyfikowanymi weganami, ale jeśli ci to nie przeszkadza, masz pięć smaków do wyboru.

Sugerowane dla Ciebie: Czy proszek do pieczenia jest wegański?

Czy Pringles są wolne od okrucieństwa?

tak. Pringles nie są testowane na zwierzętach. Pringles są obecnie własnością firmy Kellogg's, która jest firmą wolną od okrucieństwa. W 2019 r. Kellogg's zaprzestał swoich wieloletnich praktyk testowania na zwierzętach po petycji złożonej przez PETA. Wcześniej firma Kellogg's rozpoczęła testy już w 1954 roku, aby spróbować potwierdzić niektóre oświadczenia zdrowotne, które wygłaszali na temat swoich produktów.

Na szczęście teraz zakończyli wszystkie te testy i są zdecydowani być wolni od okrucieństwa w przyszłości. Chociaż Kellogg's sprzedaje swoje produkty w Chinach, żaden z tych produktów nie jest kosmetykami, a więc nie podlega obowiązkowym testom, które Chiny mają dla tych produktów.

Czy inne produkty Pringles są wegańskie?

Pringles z biegiem lat rozszerzył swoją ofertę o kilka różnych rodzajów przekąsek w stosy.

Niestety większość smaków dostępnych w tych innych produktach nie jest wegańska, więc ogólnie łatwiej jest ich po prostu unikać i trzymać się starych wiernych.

Streszczenie

Czy Pringles jest wolny od okrucieństwa i wegański? Tak i nie. Podczas gdy ich firma macierzysta Kellogg's poczyniła zdecydowane kroki naprzód i teraz nie przeprowadza już testów na zwierzętach, Pringles nadal nie uzyska certyfikatu wegańskiego, chyba że ma nową fabrykę poświęconą wyłącznie produkcji wegańskich chipsów.

Sugerowane dla Ciebie: Czy Red Bull jest wegańskie?

Chociaż uważamy, że jest to mało prawdopodobne, istnieje pięć wspaniałych smaków Pringles, które są odpowiednie dla wegan, a także jeden z ich asortymentu tortilli. To dobre wieści dookoła.

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2021 i ostatnia recenzja przez eksperta 5 września 2021.
Dzielić

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać

Osoby, które czytają “Czy Pringles są wegańskie?”, uwielbiają też te artykuły:

Tematy

Przeglądaj wszystkie artykuły