🐷
A i doni edhe kafshët? Bëhuni një mbështetës!

Përfitimet e një stili jetese vegan

Përfitimet e jetesës vegane që do t'ju bëjnë të mos ktheni kurrë prapa

Veganizmi është kudo në ditët e sotme. Njerëzit duke hequr dorë nga produktet e kafshëve në favor të një diete vegane po e bëjnë këtë për disa arsye.

Çfarë është një dietë vegane?

Ata që ndjekin një dietë vegane, e quajtur edhe një dietë me bazë bimore, nuk hanë produkte shtazore. Kjo përfshin mish, qumështore, vezë, mjaltë dhe xhelatinë. Por veganizmi zgjerohet më tej sesa një dietë.

Shoqëria vegane e përcakton atë si më poshtë:

Veganizmi është një mënyrë jetese e cila kërkon të përjashtojë, për aq sa është e mundur dhe të praktikueshme, të gjitha format e shfrytëzimit dhe mizorisë ndaj kafshëve për ushqim, veshje ose ndonjë qëllim tjetër.

Për shembull, veganët nuk veshin rroba të bëra me materiale shtazore (si lëkura dhe leshi). Ose blini produkte kozmetikë që janë testuar në kafshë, ose mbështesni argëtim që mbështetet në shfrytëzimin e kafshëve, si lufta me dema ose SeaWorld.

Përfitimet e dietës vegane

Një bankë kërkimore gjithnjë në rritje nënvizon rreziqet shëndetësore të lidhura me mishin, qumështin dhe vezët, dhe përfitimet që lidhen me një dietë me bazë bimore. Shumë ekspertë pajtohen se të qenit vegan mund të ju ndihmojë të jetoni një jetë më të gjatë.

1. Reduktuar rrezikun e kancerit

Në vitin 2015, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e emëroi mishin e kuq një kancerogjen të Grupit 2, që do të thotë se ndoshta shkakton kancer tek njerëzit. OBSH vendosi mish të përpunuar (si proshutë dhe piper i zi) në kategorinë e Grupit 1. Do të thotë është kancerogjene për njerëzit. Pirja e duhanit dhe azbesti janë gjithashtu në kategorinë e Grupit 1.

Edhe sasi të vogla të mishit mund të rrisin rrezikun e kancerit. Një studim i Universitetit të Oksfordit nga fillimi i këtij viti zbuloi se ngrënia e vetëm tre pastruesve të proshutave në ditë mund të rrisë rrezikun e kancerit me 20 përqind.

Profesori Jane Plant, një gjeokimist i cili i ka mbijetuar kancerit gjashtë herë, pohon se qumështi është gjithashtu një kancerogjen. Ajo beson se dieta e saj me bazë bimore ndihmoi në vendosjen e kancerit të gjirit dy herë.

2. Rreziku i zvogëluar i sëmundjeve kardiovaskulare

Mishi zakonisht përmban sasi të larta të yndyrnave të ngopura dhe trans, të cilat mund të rrisin kolesterolin në gjak. Kolesteroli mund të shkaktojë depozita yndyrore në enët e gjakut, gjë që rrit rrezikun e goditjes në tru, sëmundjen e arteries periferike dhe sëmundjen e zemrës. Ushqimet me bazë bimore, nga natyra, nuk përmbajnë kolesterol dietetik. Një dietë e pasur me yndyrë dhe kolesterol mund të rrisë presionin e gjakut, duke i bërë më të mundshme sëmundjet kardiovaskulare.

Një studim i vitit 2018 nga Klinika Cleveland zbuloi se ngrënia e mishit të kuq mund të rrisë rrezikun e sëmundjes së zemrës 1,000 për qind më shumë sesa një dietë me bazë bimore.

3. Ulja e rrezikut të diabetit

Gjithnjë e më shumë hulumtime po zbulojnë se një dietë me bazë bimore mund të zvogëlojë rrezikun e shfaqjes së diabetit ose edhe ta kthej sëmundjen fare.

Një studim i fundit, i cili përfshiu më shumë se 2,000 të rritur, zbuloi se individët të cilët rritën numrin e frutave, perimeve dhe arrave në dietën e tyre, ulën rrezikun e tyre për të zhvilluar diabet tip 2 me 60 përqind më shumë sesa ata që nuk.

Madje është e mundur të kthehet diabeti duke miratuar një dietë me bazë bimore. Ky koncept mbështetet nga kërkimet. Kolegji Amerikan i Mjekësisë së Jetesës (ACLM) rekomandon një program në internet që ndihmon ata që vuajnë nga diabeti të adoptojnë një dietë bimore për të ndryshuar gjendjen e tyre. Instituti Kombëtar i Diabetit dhe Endokrinologjisë në Sllovaki po provon një program me ushqim të plotë, të bazuar në bimë për të ndihmuar përmbysjen e gjendjes.

4. Humori i përmirësuar

Komiteti i Mjekëve për Mjekësinë Përgjegjëse (PCRM) nxjerr në pah një studim në faqen e tij të internetit që shikon zakonet e të ngrënit dhe disponimin e 3,486 njerëzve gjatë pesë viteve. Studimi zbuloi se pjesëmarrësit që hanin ushqime të plota dhe bimore raportuan më pak simptoma të depresionit.

Një studim tjetër zbuloi se vegjetarianët zakonisht përjetojnë gjendje shpirtërore më pozitive sesa mish-ngrënësit. Nutricionisti Geeta Sidhu-Robb foli për Cosmopolitan në lidhje me studimin, i cili u botua në Nutrition Journal. Eliminimi i acideve yndyrore me zinxhir të gjatë, kryesisht acid arakidonik, i cili është i pranishëm në mish dhe shoqërohet me simptoma të depresionit, do të thotë që ju jeni më pak të rrezikuar të vuani nga ai. Dietat vegane gjithashtu kanë karbohidrate më komplekse, të cilat rrisin hormonin serotonin të ndjerë mirë në tru.

Përfitimet e bukurisë vegane

Produktet që bëhen me përbërës me bazë bimore por edhe procese që nuk përfshijnë kafshë konsiderohen vegane. Dylli i bletës, mjalti, lanolina, kolagjeni dhe keratina janë disa përbërës të zakonshëm jo-veganë për t’u kujdesur.

5. Bojkotoni testimin e kafshëve

Shumica e njerëzve janë kundër eksperimenteve në kafshë. Një studim nga Naturewatch Foundation zbuloi se 99.5 përqind e britanikëve mbështesin ndalimin e testimit të kafshëve kozmetike. Ndërsa shumica janë kundër praktikës për shkak të qëndrimit se është mizor ndaj kafshëve, testimi i kafshëve është gjithashtu i pabesueshëm.

Shumë ekspertë pajtohen se testet mbi kafshët nuk mund të parashikojnë me saktësi reagimin e njeriut ndaj një produkti. Më shumë se 95 përqind e barnave farmaceutike testohen si të sigurta dhe efektive mbi kafshët, por më pas dështojnë në provat njerëzore, sipas PETA.

Megjithatë, praktika është ende e zakonshme në industrinë e bukurisë. Meqenëse veganizmi nuk lejon shfrytëzimin e kafshëve, blerja e produkteve të bukurisë vegane garanton që nuk po mbështesni testimin e kafshëve.

6. Përbërësit natyralë

Deri në 60 për qind të produkteve që ne aplikojmë në trupat tanë absorbohen nga lëkura dhe përfundojnë në qarkullimin e gjakut. Shumë marka kozmetike përdorin ftalate dhe paraben në recetat e tyre. Këta përbërës mund të ndërhyjnë në zhvillimin dhe riprodhimin dhe të shkaktojnë çështje neurologjike. Sistemet nervore dhe imune mund të preken gjithashtu.

Ndërsa jo të gjitha markat vegane të bukurisë përdorin përbërës natyralë, një numër në rritje i tyre përdor. Kompanitë si Zuii Organic përdorin lule të vërteta, vajra esenciale dhe ekstrakte bimore për të bërë produktet e tyre kozmetike vegane.

Si dhe duke anashkaluar rreziqet shëndetësore të lidhura me përbërësit kimikë, përbërësit natyralë mund të ofrojnë përfitime shëndetësore. Tërshëra ka veti anti-inflamatore dhe mund të trajtojë irritimet e lëkurës si ekzema.

7. Lëkurë më e shëndetshme

Një dietë me bazë bimore mund të rrisë regjimin tuaj të bukurisë duke ndihmuar lëkurën tuaj të mbetet e shëndetshme. Një numër në rritje i studimeve po lidhin qumështin me problemet e lëkurës si puçrrat. Produktet e qumështit përmbajnë hormone të rritjes dhe trajtohen gjithashtu me hormone artificiale, të cilat mund të ndërhyjnë në sistemin e hormoneve të trupit të njeriut. Disa ekspertë gjithashtu besojnë se qumështi mund të prishë nivelet e insulinës, duke i bërë puçrrat më të mundshme.

Përfitimet e modës vegane

Të ndjekësh një mënyrë jetese vegane do të thotë të mos blesh sende që përmbajnë lëkurë, kamoshi, lesh ose mëndafsh. Por mos u mashtroni, industria vegane e modës po shpërthen me risi dhe stil.

8. Bojkotimi i industrisë së lëkurës

Të veshësh një pjesë të veshjeve vegane do të thotë që nuk do të mbështesësh industrinë e lëkurës. Përveç çështjeve të mirëqenies së kafshëve të lidhura me tregtinë e bagëtive, rritja e kafshëve për lëkurë (dhe ushqim) lë një gjurmë të konsiderueshme në planet. Rritja e bagëtive përbën 14.5 përqind të të gjitha emetimeve të gazrave serë të shkaktuara nga njerëzit. Programi i Kombeve të Bashkuara për Mjedisin (UNEP) tha në shtator 2018 se “gjurma e gazit serë të rivalëve të bujqësisë së kafshëve atë të çdo makine, kamioni, autobusi, anije, aeroplani dhe anije rakete të kombinuara.”

Lëkura trajtohet me 250 substanca të ndryshme, duke përfshirë cianid, arsenik, krom dhe formaldehid. Këto substanca ndotin rrugët ujore dhe rrisin rrezikun e sëmundjes për punëtorët dhe komunitetet lokale.

Lëkura Vegan është po aq e qëndrueshme dhe me stil sa homologu i saj me bazë kafshësh.

9. Mos mbështetja e industrisë së leshit

Easyshtë e lehtë të besosh se leshi mund të mblidhet pa dëmtuar kafshën. Sidoqoftë, studimet zbulojnë se mizoria ndaj kafshëve është e shfrenuar në sektorin e keq. Qethësit paguhen nga vëllimi i leshit të mbledhur, jo nga ora. Kjo shpesh inkurajon trajtimin agresiv të deleve. Kafshët rrihen, dhe kur plagosen, plagët e tyre qepen pa lehtësim të dhimbjes.

Alternativat vegane ndaj leshit përfshijnë kërp, liri dhe pambuk organik. Bambu, alga deti dhe druri përdoren gjithashtu për të bërë veshje pa mizori.

10. Bërja më e qëndrueshme

Shumë marka vegane të modës i japin përparësi qëndrueshmërisë në dizajnet e tyre. Disa marka këpucësh përdorin mbeturinat e ushqimit për të bërë atlete prej lëkure vegane. Disa përdorin fibra të gjetheve të ananasit, të cilat janë një nënprodukt i korrjeve të ananasit dhe përndryshe do të shkojnë dëm. Përdorimi i këtyre fibrave ofron të ardhura shtesë për komunitetet bujqësore dhe kursen mbeturinat nga djegia, gjë që krijon emisione toksike. Disa gjithashtu përdorin lëvoret e mollëve të hedhura nga industria e lëngjeve për të bërë këpucë lëkure molle.

Përfitimet vegane për planetin

Një dietë me bazë bimore përdor jashtëzakonisht më pak ujë sesa një dietë me bazë mishi.

11. Më pak emisione të gazrave serrë

Bujqësia shtazore është një nga gjeneratorët kryesorë të emetimeve të gazrave serë, gjë që përkeqëson ndryshimet klimatike. UNEP e ka quajtur mishin “problemi më urgjent i botës”, duke thënë se, “Përdorimi ynë i kafshëve si një teknologji e prodhimit të ushqimit na ka sjellë në prag të katastrofës.”

Prodhimi i gjysmë kile viçi gjeneron të njëjtën sasi emetimesh si ngarja e një makine 9.8 milje. Prodhimi i gjysmë kile patate është i barabartë me drejtimin e një makine 0.17 milje.

Një raport i vitit 2016 zbuloi se nëse bota shkonte vegane, emetimet e lidhura me ushqimin e planetit do të binin me 70 përqind deri në vitin 2050.

12. Gjurmë më e vogël e ujit

Dietat me bazë kafshësh janë tepër intensive ndaj ujit. Sipas UNEP, një hamburger me proshutë kërkon më shumë se 3,000 litra ujë për të prodhuar. Në të kundërt, një hamburger vegan mishi kërkon 75 deri 95 përqind më pak ujë.

Botimi kryesor i mishit Global Meat News pranoi ndikimin e bujqësisë së kafshëve në planet vitin e kaluar. Ai deklaroi se 92 për qind e gjurmës së ujit të planetit është e lidhur me bujqësinë, me blegtorinë që përbën një të tretën e shifrës. “Në një gram të bazës së proteinave, gjurma e ujit të viçit është gjashtë herë më e madhe se impulset”, shkroi Global Meat News.

Dikush që po ndjek një dietë vegane ka gjysmën e gjurmës totale të ujit si një mish-ngrënës.

13. Më pak shpyllëzime

Rritja e kafshëve për ushqim kërkon sasi të mëdha toke dhe shpyllëzime. Industria e viçit u fajësua për zjarret aktuale të Amazonës pasi fermerët djegin me dashje pjesë të pyjeve të shiut për të lënë vend për tufat.

Studiuesit e Universitetit të Oksfordit përfunduan analizën më gjithëpërfshirëse të ndikimit të bujqësisë në planet në fillim të këtij viti. Ata vështruan të dhëna nga afërsisht 40,000 ferma në 119 vende dhe zbuluan se prodhimi i viçit kërkon 36 herë më shumë tokë sesa proteina me bazë bimore si bizelet.

Studiuesit deklaruan se nëse të gjithë do të shkonin veganë, përdorimi global i tokave bujqësore do të binte me 75 përqind, duke çliruar tokën me madhësinë e Australisë, Kinës, BE dhe SH.B.A. të kombinuara.

14. Ruani detet

Një raport i vitit 2018 i botuar në revistën Current Biology zbuloi se 87 për qind e oqeaneve të botës po vdesin.

Shumë njerëz po bëjnë pjesën e tyre për të shpëtuar detet - duke hedhur kashtë plastike, duke sjellë çantën e tyre të blerjeve në supermarket dhe duke zgjedhur prodhime pa plastike. Sidoqoftë, dieta juaj mund të ketë të bëjë më shumë me oqeanin; gjysma e plastikës që gjendet në oqean vjen nga rrjetat e peshkimit.

Peshkimi i tepërt po ndikon edhe në rezervat e peshqve të oqeaneve. Disa ekspertë bien dakord që oqeanet e botës mund të jenë bosh nga peshqit deri në vitin 2048. Edhe mishi i ngritur në tokë mund të dëmtojë oqeanet. Pesticidet, herbicidet dhe plehrat e përdorur në kulturat ushqimore hyjnë dhe ndotin rrugët ujore. Fluksi i fermave të fabrikave dhe kullotja e bagëtive është gjithashtu një kontribues i madh në ndotjen e lumenjve dhe liqeneve. Sipas Cowspiracy, bujqësia e kafshëve krijon 70 deri 90 përqind të ndotjes së ujërave të ëmbla në vendet perëndimore.

15. Ruajtja e bletëve

Shpesh harruar, por gjithnjë i rëndësishëm është mjalti. Të ndjekësh një mënyrë jetese vegane do të thotë të shkosh pa këtë përbërës. Dhe kjo mund të ketë një ndikim në popullatat e bletëve. Bletët konsiderohen gjerësisht se janë speciet më të rëndësishme në planet. Përafërsisht 250,000 specie të bimëve lulëzuese mbështeten te bletët për pllenim. Pa bletë, rezervat e frutave dhe perimeve do të shteronin.

Duhen më shumë se 550 bletë për të mbledhur 1 kile mjaltë nga afërsisht 2 milion lule. Bletët do të fluturojnë 55,000 milje për të bërë një galon mjaltë. Bleta mesatare do të bëjë vetëm 112 e një lugë çaji mjaltë në jetën e saj, dhe bletët mbështeten tek kjo si burimi kryesor i tyre i ushqimit.

Fatmirësisht për adhuruesit e mjaltit, ka shumë alternativa vegane atje. Ju gjithashtu mund të përdorni shurup panje ose nektar agave.

5 hapa drejt një jetese vegane

Të shkosh vegan nuk ka qenë kurrë më e lehtë.

1. Shkoni pa mish të hënën

Nuk jam i sigurt se ku (ose kur) të filloj? Po të hënën? Hendeku i mishit për një ditë në javë mund të ndihmojë që tranzicioni të duket pak më pak frikësues. Ju lejon të provoni ushqime të reja dhe të zvogëloni ndikimin tuaj në planet. Sa më shumë të hënë të keni pa mish, aq më lehtë mund të jetë të shtoni më shumë ditë çdo javë.

2. Shikoni dokumentarë

2019shtë 2019, kështu që media që ne konsumojmë ka një ndikim të madh në zgjedhjet që ne bëjmë. Dokumentarët janë disa nga mekanizmat më të njohur për të motivuar njerëzit të shkojnë veganë. U deshën vetëm 15 minuta “Dominion” për të bindur një pronare kafeneje në Idaho të kthente biznesin e saj vegan. I quajtur “filmi më i frikshëm i bërë ndonjëherë”, filmi 2018 përmban pamje të kamerave të fshehura dhe zbulon anën e errët të bujqësisë së kafshëve.

Kip Andersen “Çfarë Shëndeti” shikon lidhjen midis dietës dhe sëmundjes dhe dokumentari i tij 2014 “Cowspiracy” zbërthen çështjet mjedisore të lidhura me bujqësinë e kafshëve.

Ka një dokumentar të përqendruar në vegan për t’iu përshtatur të gjithëve.

3. Lexoni

Nuk jeni një tifoz i filmit? Një libër provokues mund të jetë bileta juaj. “Si të mos vdesësh” nga Michael Greger konsideron ilaçin ushqimor. Libri më i shitur i New York Times studion se si dieta mund të shkaktojë ose parandalojë sëmundjen.

“The China Study ”nga T. Colin Campbell dhe Thomas M. Campbell gjithashtu thekson përfitimet shëndetësore të ushqimit të shëndetshëm, me bazë bimore. “Ushqimi i kafshëve” i Jonathon Safran Foer shikon se çfarë do të thotë të hash kafshë në një botë moderne, të industrializuar.

“Politikat Seksuale të Mishit ”nga Carol J. Adams eksploron rolin e feminizmit brenda industrive të mishit, qumështit dhe vezëve. “Gristle: From Fermat e Fabrikës tek Siguria e Ushqimit (Mendoni Dy herë Për Mishin që Ne Hani)” nga Moby dhe Miyun Park hap një bisedë rreth asaj se si zgjedhjet tona ushqimore ndikojnë në botën përreth nesh, duke përfshirë kafshët, punëtorët, shëndetin publik dhe planetin.

4. Bie në dashuri me ushqimin

Nuk ka nevojë të qëndroni të uritur në një dietë me bazë bimore. Për çdo ushqim që ju pëlqente si një jo-vegan, ju mund të bëni ose të blini një version pa kafshë. Merrni duart në disa libra gatimi me bimë.

5. Lidhu me komunitetin

Të rrethosh veten me njerëz mbështetës, të ngjashëm me të tjerët, është një mënyrë e shkëlqyeshme për tu motivuar gjatë udhëtimit tuaj vegan. Shko në internet dhe bashkohu me disa grupe lokale vegane në Facebook, të cilat janë perfekte për receta, këshilla për jetesën vegane dhe ndarjen e memeve.

Regjistrimi në një botim me bazë bimore është një mënyrë e shkëlqyeshme për të qëndruar në rregull dhe për të dëgjuar rreth lajmeve të fundit vegane. Mund të ju ofrojë gjithashtu kujtesa ditore se pse të qenit vegan është thelbësore për ju dhe se si zgjedhjet tuaja mund të kenë ndikim.

✍️  Tetor 9, 2020
A duhet të shkoj vegan?

Po mendoni nëse duhet të bëheni vegane? Merrni këtë pyetje dhe ne do t'ju tregojmë nëse duhet të bëheni veganë.

Filloni kuizin

Më shumë artikuj që mund t'ju pëlqejnë

Njerëzit që janë duke lexuar “Përfitimet e një stili jetese vegan”, gjithashtu i duan këto artikuj:

Udhëzues për përbërjen dhe kozmetikën Vegan

Grimi vegan pa mizori është i lehtë për t’u gjetur. Nuk ka asnjë arsye për të blerë produkte kozmetikë që përmbajnë nënprodukte të kafshëve, ose shoqërohen me testime të kafshëve kur markat superiore pa mizori janë gjerësisht të disponueshme. Shikoni udhëzuesin tonë më poshtë për të shqyrtuar çdo furnizues vegan të llojeve të mundshme kozmetike, plus sapunë, produkte banje, deodorante dhe shampo.

Lexoni tani

A është vegan vegan?

Shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm se vera, megjithëse është bërë nga rrushi, mund të jetë bërë duke përdorur produkte me prejardhje nga kafshët. Zbuloni pse shumica e verërave nuk janë vegane dhe si të dalloni verën vegane.

Lexoni tani

A është pizza vegane?

Lajmi i mirë së pari, pica mund të jetë vegane! Por gjithçka varet nga mbushjet. Gjeni se si të porosisni pica vegane dhe cilët përbërës e bëjnë pica jo të përshtatshme për veganët.

Lexoni tani

Tofu i skuqur

Tofu i skuqur është një nga mënyrat më të lehta për të ngrënë tofu. Shtë një recetë super e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u bërë e bërë me përbërës të lirë dhe të zakonshëm që mund ta gjeni në çdo supermarket.

Lexoni tani
Shfletoni të gjithë artikujt