🐷
Czy ty też kochasz zwierzęta? Wesprzyj nas!

Jest winem wegańskim?

Ta odpowiedź Cię zaskoczy!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wino, choć zrobione z winogron, mogło zostać wyprodukowane z produktów pochodzenia zwierzęcego. Dowiedz się, dlaczego większość win nie jest wegańska i jak rozpoznać wino wegańskie.

📖  Zawartość:

Z czego zrobione jest wino?

Każde wino jest zrobione z winogron. Te winogrona są wyciskane, aby wydostać się z soku. Następnie rozpoczyna się proces fermentacji. Zasadniczo proces ten zamienia cukry z soku winogronowego w alkohol. Jak dotąd wszystko to wydaje się być przyjazne dla wegan.

Jest winem wegańskim?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Wino nie zawsze jest wegańskie. Aby zrozumieć, dlaczego wino nie zawsze jest wegańskie, będziemy musieli przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się po procesie fermentacji.

Dlaczego wino nie jest wegańskie?

Podczas procesu produkcji wina ciecz jest filtrowana przez substancje zwane „środkami klarującymi”. Winiarze używają tego procesu do usuwania białka, drożdży, zmętnień, „nie” posmaków i barwników oraz innych cząstek organicznych.

Te „środki klarujące” są często wytwarzane z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak krew i szpik kostny, kazeina (białko mleka), chityna (błonnik ze skorupek skorupiaków), białko jaja (pochodzące z białek jaj), olej rybny, żelatyna (białko z wrzących części zwierzęcych) i karuk (żelatyna z błon pęcherza rybnego).

Dlatego jeśli producent wina używa „środków klarujących” wykonanych z tych produktów pochodzenia zwierzęcego, wino nie jest wegańskie ani wegetariańskie.

Jak znaleźć wino wegańskie?

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją również przyjazne dla zwierząt środki karne”.

Te przyjazne dla zwierząt „środki karne” są:

Najlepiej jest udać się do lokalnego sklepu ze zdrową lub organiczną żywnością, aby znaleźć wegańskie wino. Zwróć uwagę na ekologicznych winiarzy lub sprawdź etykietę wina.

Obszerna lista win wegańskich dostępna jest pod adresem Barnivore.com.

✍️  23 kwietnia 2021
Powinienem iść weganinem?

Zastanawiasz się, czy powinieneś zostać weganinem? Rozwiąż ten quiz, a powiemy Ci, czy powinieneś zostać weganinem.

Rozpocznij quiz

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać

Osoby, które czytają “Jest winem wegańskim?”, uwielbiają też te artykuły:

Wegański przewodnik po makijażu i kosmetykach

Wegański makijaż wolny od okrucieństwa jest łatwy do znalezienia. Nie ma powodu, aby kupować kosmetyki zawierające produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego lub kojarzone z testami na zwierzętach, gdy powszechnie dostępne są doskonałe marki wolne od okrucieństwa. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem poniżej, aby zapoznać się z wegańskimi dostawcami możliwego rodzaju kosmetyków, a także mydeł, produktów do kąpieli, dezodorantów i szamponów.

Czytaj teraz

Czy pizza jest wegańska?

Na początek dobra wiadomość, pizza może być wegańska! Ale wszystko zależy od dodatków. Dowiedz się, jak zamówić wegańską pizzę i jakie składniki sprawiają, że pizza nie jest odpowiednia dla wegan.

Czytaj teraz

Smażone tofu

Smażone tofu to jeden z najłatwiejszych sposobów jedzenia tofu. To super prosty i łatwy do wykonania przepis na niedrogie i popularne składniki, które można znaleźć w każdym supermarkecie.

Czytaj teraz

Jak zrobić mleko z nerkowców

Domowe mleko z nerkowców jest pyszną alternatywą dla mleka krowiego i wymaga jedynie wody i orzechów nerkowca. Dowiedz się, jak zrobić mleko z nerkowca w niecałe 5 minut.

Czytaj teraz
Przeglądaj wszystkie artykuły