🐷
Czy ty też kochasz zwierzęta? Wesprzyj nas!

Czy piwo jest wegańskie?

Które piwa są odpowiednie dla wegan?

Nie wszystkie piwa są wegańskie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego niektóre piwa nie są wegańskie ani wegetariańskie.

📖  Zawartość:

Jak powstaje piwo

Aby zrozumieć, dlaczego nie każde piwo jest wegańskie, musimy przyjrzeć się, jak powstaje piwo.

Większość piwa składa się z czterech podstawowych składników:

  1. Jęczmień
  2. woda
  3. Chmiel
  4. Drożdże

Wszystkie cztery z tych składników są wegańskie, w tym drożdże!

Podstawowym pomysłem jest ekstrakcja cukrów z ziaren (zwykłego jęczmienia), aby drożdże mogły zamienić je w alkohol i stworzyć piwo.

Dlaczego więc niektóre piwa nie są wegańskie?

Czy piwo jest wegańskie?

Na szczęście większość piwa jest wegańska! To, co sprawia, że niektóre piwa nie są wegańskie, to klarowanie produktu końcowego przed butelkowaniem, beczkami lub puszkami.

Dlaczego piwo nie jest wegańskie?

Niektórzy browary używają produktów klarujących pochodzenia zwierzęcego, takich jak żelatyna udoskonalić swoje napary. Nie jest to również niezwykła praktyka - wiele dużych, komercyjnych browarów używa tego typu środka klarującego do „oczyszczania” piwa.

Dzieje się tak również często w przypadku wina, które mogą zawierać produkty klarowania na bazie jaj lub ryb.

Na szczęście wiele browarów porzuca praktykę wykorzystywania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego do kar. Ten trend odchodzenia od składników klarujących pochodzenia zwierzęcego stał się niezaprzeczalny w 2017 roku, kiedy Guinness uczynił wegańskie swoje słynne piwo Extra Stout.

Niektóre piwa zawierają również miód i bardzo rzadko produkty mleczne. Większość krajów zwalnia browary z obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących etykietowania składników. Powoduje to sytuację, w której składniki klarujące rzadko pojawiają się na etykiecie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że piwo, które pijesz, jest wegańskie, zajrzyj Barnivore.com

Oferują obszerną listę wegańskich piw i win.

✍️  27 kwietnia 2021
Powinienem iść weganinem?

Zastanawiasz się, czy powinieneś zostać weganinem? Rozwiąż ten quiz, a powiemy Ci, czy powinieneś zostać weganinem.

Rozpocznij quiz

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać

Osoby, które czytają “Czy piwo jest wegańskie?”, uwielbiają też te artykuły:

Jest winem wegańskim?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wino, choć zrobione z winogron, mogło zostać wyprodukowane z produktów pochodzenia zwierzęcego. Dowiedz się, dlaczego większość win nie jest wegańska i jak rozpoznać wino wegańskie.

Czytaj teraz

Czy pizza jest wegańska?

Na początek dobra wiadomość, pizza może być wegańska! Ale wszystko zależy od dodatków. Dowiedz się, jak zamówić wegańską pizzę i jakie składniki sprawiają, że pizza nie jest odpowiednia dla wegan.

Czytaj teraz

Smażone tofu

Smażone tofu to jeden z najłatwiejszych sposobów jedzenia tofu. To super prosty i łatwy do wykonania przepis na niedrogie i popularne składniki, które można znaleźć w każdym supermarkecie.

Czytaj teraz

Jak zrobić mleko z nerkowców

Domowe mleko z nerkowców jest pyszną alternatywą dla mleka krowiego i wymaga jedynie wody i orzechów nerkowca. Dowiedz się, jak zrobić mleko z nerkowca w niecałe 5 minut.

Czytaj teraz
Przeglądaj wszystkie artykuły