🐷
Szereted az állatokat? Legyél támogató!

A csokoládé vegán?

A csokoládé lehet vegán. Itt van minden, amit tudnia kell!

Mi a csokoládé, milyen előnyei vannak az egészségre, és miért van néhány csokoládéban tej?

📖  Tartalom:

A csokoládé vegán?

A rövid válasz: ** Igen, csokoládé tud légy vegán. ** De minden az összetevőkön múlik.

A csokoládét kakaóbabból készítik, amelyet kakaófákon termesztenek. Ez azt jelenti, hogy a csokoládé eleve növényi eredetű étel.

Az, hogy a csokoládé vegán-e vagy sem, kissé bonyolultabbá válik, amikor elkezdjük mérlegelni a csokoládékészítés folyamatát. Ha különféle összetevőket, például tejet kezd hozzáadni, a csokoládé már nem vegán.

Mi az a csokoládé?

Miből készül a csokoládé?

A folyamat a kakaófával kezdődik. A gazdák október és december között szüretelik a kakaóbabot.

A babot ezután hat napra a banánlevélrétegek közé helyezik, hogy a gyapjúszerű pépet kiszárítsák, mielőtt napszárítják és feldolgozásra gyárba küldik. Ott a babot erjesztik és megpirítják.

Ezt követően kakaóvajat tartalmazó kis kakaóhegyekre bontják őket. A hüvelyeket kakaólikorrá őrlik és elválasztják a zsíros résztől, az úgynevezett kakaóvajtól.

A kakaóhegyeket tovább finomítják kakaó szilárd anyaggá, különböző cukorszintekkel és néha tejjel keverve, az elkészített rúd típusától függően. A hüvelyek eltávolítása után a kakaóbabot sütéshez vagy italokhoz használt kakaóporba őrlik.

Miért van egy csokoládéban tej?

Tejet és tejport adnak a csokoládéhoz, hogy édesebb, krémesebb és lágyabb ízt kapjon, mint az étcsokoládé. A magas kakaótartalom a csokoládét is törékenyebbé teszi, ezért a tejcsokoládé ehhez képest lágyabb.

Mi a vegán csokoládé?

A vegán csokoládé minden olyan csokoládé, amelyet állatokból származó összetevők nélkül készítenek. Keressen csokoládét, minimális mennyiségű hozzávalóval. Egy tipikus csokoládénak tartalmaznia kell csokoládé italt, cukrot, kakaóvajat (igen, ez a természetes kakaózsír vegán) és vaníliát.

Az étcsokoládé kiváló lehetőség a vegánok számára. Keressen olyan csokoládét, amelynek kakaótartalma legalább 50%. A magasabb kakaó százalék magasabb csokoládé tartalmat jelez.

A vegán csokoládé íze ugyanaz?

A rövid válasz: Nem, a vegán csokoládé íze nem ugyanaz, mint a klasszikus tejcsokoládé.

De a tejtej nem szükséges a csokoládéhoz. Számos vállalat tejmentes állagot ért el tejmentes opciókkal, köztük kókusztej, kesudió, zabtej, sőt mogyoróvaj.

Néhány élelmiszer-technológiai vállalat tejmentes tejfehérjék létrehozásán dolgozik, amelyeket a márkák felhasználhatnak a termékek előállításához, így lehet, hogy valamikor "igazi" vegán tejcsokoládéval rendelkezünk.

A csokoládé egészségügyi előnyei

Naponta egy-két négyzet étcsokoládé elfogyasztása további egészségügyi előnyökkel jár. Az étcsokoládé flavanolokat tartalmaz, egy olyan természetes vegyületet, amely segíthet megvédeni a szívet a szív- és érrendszeri betegségektől. A flavanolokról ismert, hogy csökkentik a vérnyomást is. Rövid távú vizsgálatok kimutatták, hogy a csokoládéban található flavanolok növelhetik az inzulinérzékenységet, vagyis hosszú távon csökkenthetik a cukorbetegség kockázatát.

Az étcsokoládé szintén jó vas-, réz-, magnézium-, cink- és foszforforrás.

✍️  24. január 2021
Menjek vegán?

Kíváncsi arra, hogy vegánnak kellene-e válnia? Töltse ki ezt a kvízt, és mi megmondjuk, ha vegánnak kellene lennie.

Indítsa el a kvízt

További cikkek tetszhetnek

Azok, akik “A csokoládé vegán?” olvasnak, szintén szeretik ezeket a cikkeket:

Vegán smink- és kozmetikai útmutató

Kegyetlenség nélküli vegán smink könnyen megtalálható. Nincs ok olyan kozmetikumok vásárlására, amelyek állati melléktermékeket tartalmaznak, vagy amelyek állatkísérletekkel társulnak, ha kiváló kegyetlenség nélküli márkák széles körben elérhetőek. Olvassa el az alábbi útmutatónkat, és tanulmányozza minden elképzelhető kozmetikai termék, valamint szappanok, fürdőtermékek, dezodorok és samponok vegán szállítóit.

Olvasd most

A bor vegán?

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy bár a bor szőlőből készült, állati eredetű termékek felhasználásával készülhetett. Tudja meg, hogy a legtöbb bor miért nem vegán, és hogyan lehet kiszúrni a vegán bort.

Olvasd most

A pizza vegán?

Először a jó hír, hogy a pizza lehet vegán is! De minden a feltétektől függ. Tudja meg, hogyan lehet vegán pizzát rendelni, és mely összetevőkből adódóan a pizza nem megfelelő a vegánoknak.

Olvasd most

Sült tofu

A sült tofu az egyik legegyszerűbb módja a tofu fogyasztásának. Ez egy szuper egyszerű és könnyen elkészíthető recept, amely olcsó és általános összetevőkből készül, és bármelyik szupermarketben megtalálható.

Olvasd most
Böngésszen az összes cikk között