🐷
Máte také rádi zvířata? Podpoř nás!

Je pivo veganské?

Která piva jsou vhodná pro vegany?

Ne všechna piva jsou veganská. V tomto článku se dozvíte, proč některá piva nejsou veganská ani vegetariánská.

📖  Obsah:

Jak se vyrábí pivo

Abychom pochopili, proč ne všechno pivo je veganské, musíme se podívat na to, jak se pivo vyrábí.

Většina piva se vyrábí ze čtyř základních surovin:

  1. Ječmen
  2. Voda
  3. Chmel
  4. Droždí

Všichni čtyři z těchto ingrediencí jsou vegani, včetně droždí!

Základní myšlenkou je extrahovat cukry ze zrn (obvyklý ječmen), aby z nich kvasinky mohly udělat alkohol a vytvořit pivo.

Proč tedy nějaké pivo není veganské?

Je pivo veganské?

Naštěstí je většina piva veganská! Co dělá některá piva neveganská, je, když jde o objasnění konečného produktu před plněním do lahví, kegováním nebo konzervováním.

Proč pivo není veganské?

Někteří sládci používají podobné produkty živočišného původu želatina aby vylepšili své vaření. Není to ani neobvyklá praxe - mnoho velkých komerčních pivovarů používá tento druh čeřidla k „čištění“ piva.

To je také často případ vína, které mohou obsahovat čisticí produkty na bázi vajec nebo ryb.

Naštěstí mnoho pivovarů opouští praxi používání vedlejších produktů živočišného původu k pokutování. Tento trend směrem k přísadám na bázi živočišných látek se stal nepopiratelným v roce 2017, kdy Guinness vyrobil své slavné veganské pivo Extra Stout.

Některá piva obsahují také med a velmi zřídka mléčné výrobky. Většina zemí osvobozuje pivovary od dodržování zákonů o označování přísad. Výsledkem je situace, kdy se na etiketě vzácné přísady objevují.

Pokud se chcete ujistit, že pivo, které pijete, je veganské, podívejte se na Barnivore.com

Nabízejí rozsáhlý seznam veganských piv a vín.

✍️  27. duben, 2021
Mám jít na vegan?

Zajímá vás, zda byste se měli stát veganem? Vyplňte tento kvíz a my vám řekneme, zda byste se měli stát vegany.

Start kvíz

Další články, které by se vám mohly líbit

Lidé, kteří čtou “Je pivo veganské?”, také milují tyto články:

Je víno veganské?

Mnoho lidí si neuvědomuje, že víno, i když je vyrobeno z hroznů, mohlo být vyrobeno z produktů živočišného původu. Zjistěte, proč většina vín není veganská a jak poznat veganské víno.

Přečtěte si hned

Je pizza veganská?

Dobrá zpráva jako první, pizza může být veganská! Ale vše záleží na zálivkách. Zjistěte, jak si objednat veganskou pizzu a díky kterým ingrediencím není pizza vhodná pro vegany.

Přečtěte si hned

Smažené tofu

Smažené tofu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak jíst tofu. Je to velmi jednoduchý a snadno připravitelný recept vyrobený z levných a běžných ingrediencí, které najdete v každém supermarketu.

Přečtěte si hned

Jak vyrobit kešu mléko

Domácí kešu mléko je vynikající alternativou ke kravskému mléku a vyžaduje pouze vodu a kešu. Naučte se, jak vyrobit kešu mléko za necelých 5 minut.

Přečtěte si hned
Procházet všechny články